Draci

Jak se můžu stát členem družiny ?
-Jsem chlapec ve věku od 8 do 12 let
-Nábor probíhá celoročně u vedoucího družiny
-Pravidelně se účastnit schůzek dle aktuálního rozpisu

Co budu na schůzku potřebovat ?
- Deník + psací potřeby
- KPZ - Co je to KPZ a co obsahuje? Více ZDE
- Skautský šátek

Co děláme ?
Učíme se uzlovat, přežívat v přírodě, vařit na ohni a mnoho dalšího
- Pravidelně děláme výpravy
...

Jak kontaktovat vedoucího družiny?vvvvvvvvvvvvvvvvv
Pavel Cícha - Pól
mob.
Rádce ?
Josef Čubík
mob.

vvv

vv
v

Více fotografie zde

Historie Bukotkinova memoriálu

Pametni deska.jpg

Této víkendové akce se mohou zúčastnit  i děti z okolních vesnic, které do skautu přes rok nechodí. Akci jsme dali oficiální název „Bukotkinův memoriál“. Závod probíhá na konci dubna či začátkem května.

Memoriál byl v minulosti pořádán při příležitosti výročí úmrtí sovětského hrdiny Jefima Jegoroviče Bukotkina. Ten byl při osvobozování obce Suchá Loz v dubnu roku 1945 postřelen fašisty,  poté polit benzínem a upálen. Za komunistického režimu  ho organizovali místní hasiči, ale koncem 80. let tato tradice upadla. V roce 2001 se skauti z našeho střediska rozhodli obnovit tradici tohoto závodu, protože Bukotkin položil život při obraně obce Suchá Loz.

Cílem této akce je připomenout dětem historii naší republiky, aby nezapomněly na dramata války a na lidi, kteří za nás položili život. Dále je to samozřejmě přínos sportovní , zvyšování zdatnosti i dovedností. Prohlubování spolupráce mezi dětmi a kolikrát i překonání sebe sama. Trasa vede celou obcí, až na místo úmrtí hrdiny.

Týden před zahájením akce jsou rozvěšeny plakáty ve školách i na výlepních plochách okolních vesnic.  Jsou tvořeny našimi skauty a skautkami, takže každý je jiný a má své osobité kouzlo. Na plakátě je napsán název závodu, den, hodina a místo konání, počet členů v hlídce, kategorie a potřebné věci, které si mají vzít děti na závod.

Zahájení samotného závodu provádí starosta obce Suchá Loz, několika slovy o historii tohoto závodu a všem účastníkům popřeje hodně štěstí. Vedoucí střediska popíše průběh závodu, vysvětlí činnost na jednotlivých stanovištích, upozorní na dodržování bezpečnostních pravidel a požádá účastníky o „fair play“.

Na trať závodu, která je značena fáborky, vybíhají 3 členné hlídky, které startují v pětiminutových intervalech. U jednotlivých stanovišť plní děti jednotlivé úkoly, jejichž splnění či nesplnění je jim zaznamenáno do kontrolního lístku, který má každá hlídka. Děti jsou rozděleny do kategorií podle věku a pohlaví: kategorie chlapců  a dívek mladších tj. 1.-5. třída a kategorie chlapců a dívek starších tj. 6.-9. třída.

Po absolvování trati, čeká děti občerstvení. Dále mají možnost si zahrát několik her, které jsou pro ně připraveny.

Na závěr několik slov k této akci.

Myslím si, že přínosem této akce je naučit děti spolupráci v týmu, zdokonalení jejich tělesné zdatnosti, a  v neposlední řadě se naučí i prohrávat. Myslím si, že právě tato zkušenost je do života velkým přínosem.

Nám tato akce přináší setkání s dětmi, které do skautu nechodí.

Domnívám se, že rozvoj hromadných sportovních akcí, navíc v našem případě motivovaných úctou k oběti, se po roce 1989 takřka zastavil. Naše středisko se alespoň tímto závodem snaží přispět k rozvoji sportu a soutěžení.

Napsal: Zdeněk Himer

15.1.2018. Stránka je v úprava

IMG 19455naší obci skautská organizace nikdy v minulosti nepůsobila. Činnost skautského oddílu v Suché Lozi začala v dubnu roku 2000 z iniciativy Petra Gazdíka, který společně s Jožkou Čubíkem a Rosťů Beníčkem založili první družinu Kaprů.

Skautský oddíl spadal pod středisko Bojkovice . Obecní úřad poskytl místnost nad hasičskou zbrojnicí, kde byla zřízena klubovna. S pomocí rodičů byla klubovna i s chodbou vymalována a uklizena.

Přijímání členů do družiny Kaprů vyvrcholilo 8.května 2000 hrou Trifidi.

První tábor se konal společně se skauty z Bojkovic v obci Nedašov ve dnech 30.července až 12.srpna 2000.

V lednu roku 2001 vznikla na vlastní žádost dětí družina Bizonů v sousední vesnici Bystřice pod Lopeníkem.

Z důvodu přibývajícího počtu družin a dětí se vedoucí jednotlivých družin dohodli na založení samostatného skautského střediska Suchá Loz.  Vznik střediska byl schválen dne 3.4.2001.Zaregistrováno bylo 52 dětí a činovníků.

2001

vánoční besídka V září roku 2000 se přidali další chlapci a byla založena družina Tygrů pod vedením Rosti Beníčka a v říjnu družina Vlaštovek pod vedením Veroniky Berkové a Věry Beníčkové.

2002

vánoční besídka